freemal

قیمت آنلاین :

تـــازه های ایـــــــن موضـــــوع:

مجموعه ای از ویژگی های بی نظیر چندین ماشین شاسی بلند رویایی

مجموعه ای از ویژگی های بی نظیر چندین ماشین شاسی بلند رویایی

در یکی از آخرین و البته بزرگ ترین بررسی های سال ۲۰۱۶، پیست موتور ودلد سیدنی شاهد حضور ۱۱ دستگاه از بهترین و پرفروش ترین شاسی بلندهای کوچک با ارزشی کم تر از ۵۰ هزار دلار استرالیا بود تاضمن بررسی توسط تیم ترتیب دهنده این مقایسه، نظر خریداران و مردم…

برترین خودروهای سوپر اسپورت جهان

برترین خودروهای سوپر اسپورت جهان

چرا زمانی که نام خودروهای سوپر اسپرت شنیده می شود، سریعا نام دو کمپانی لامبورگینی و فراری به ذهن می آید؟ آیا تنها ظاهر زیبای آنهاست که چشم ها را به سوی خود می کشاند یا تکنولوژی و طراحی ساخت آنها مورد توجه است؟ در پاسخ به این پرسش ها…

همه چیز درباره پژو ۵۰۸ که قرار است به ایران آورده شود

باشگاه سدان‌های خانوادگی نیمه لوکس ایران با اینکه اعضای زیادی دارد اما ازمیان آن‌ها تنها چندنام به شهرت و محبوبیت  رسیده‌اند. در میان این نام‌ها حالا سروصدای عضو جدیدی به گوش می‌رسد؛ عضوی که مثل اکثر تازه‌واردهای ایران، اصالتی فرانسوی دارد: پژو ۵۰۸ بزودی به ایران می‌رسد.


۵۰۸؛ لوکس‌ترین سدان پژو

انگار خود پژو هم برای ورود به بازار سدان‌های بزرگ نیمه‌لوکس تردید داشت. از پژو ۶۰۷ بگیرید تا نسخه کوچکتر آن یعنی پژو ۴۰۷ که هیچکدام مدل موفقی برای پژو نبودند. پژو ۶۰۷ کمتر از ۵ سال بعد از ورودش دچار کاهش فروش شد و از آن تاریخ به بعد هرسال کمتر از سال قبلش می‌فروخت تا اینکه در ۲۰۱۰ پژو به عمرش پایان داد.
 

%postname%

پژو ۶۰۷ قبل از ۲۰۰۰ میلادی وارد بازار شد


عرضه پژو ۴۰۷ از سال ۲۰۰۴ شروع شد.پژو ۴۰۷ هم سرنوشتی مشابه ۶۰۷ داشت ولی با این تفاوت که آمدنش بسیار موفق‌تر از ۶۰۷ ولی رفتنش بسیار بدتر از ۶۰۷ بود! پژو ۴۰۷ تنها ۲ سال بعد از ورودش با استقبال بازار روبرو شد اما از سال سوم ۱۴۳% کاهش فروش داشت و نهایتا از آن زمان تا پایان عمرش، یعنی تا ۲۰۱۰، در هیچ سالی با افزایش فروش مواجه نشد.

 

 %postname%


پژو ۴۰۸ محصول سال ۲۰۱۰ است و از ۲۰۱۴ نیز نسل دوم آن به بازار آمد. (تصویر متعلق به نسل اول است). تجربه ناموفق ۶۰۷ و ۴۰۷ ، پژو را محافظه‌کارتر از قبل کرد. می‌پرسید چرا؟ چون مدل ۴۰۸ را به بازار فرستاد؛ پژو ۴۰۸ درست بعد از توقف تولید ۴۰۷ به بازار آمد و با توجه به نامش همه تصور کردند جانشین ۴۰۷ است ولی چنین نبود؛ پژو ۴۰۸ در حقیقت نسخه سدان را برای هاچ‌بک ۳۰۸ داشت و هردو از یک پلتفرم بهره می‌بردند. دلیل دوم آن به بازار بسیار محدود ۴۰۸ برمی‌گردد؛ پژو هیچگاه ۴۰۸ را به بازار رقابتی اروپای غربی نفرستاد ولی در عوض ۳ خط تولید برای آن در آسیا زد!

 

 %postname%

 

متولد ۲۰۱۱ ؛ به روزشده برای ۲۰۱۵

یکسال بعد از شروع تولید ۴۰۸ در چین، خبر تولید پژو ۵۰۸ در همه رسانه‌های اروپایی پیچید. می‌دانید چرا؟ چون در نامش عدد ۵ داشت! تاقبل از آمدن ۵۰۸ اروپایی‌ها حدود دو دهه بود هیچ پژویی ندیده بودند که نامش با عدد ۵ شروع شود. بعد از رونمایی ۵۰۸ در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۰ این فرانسوی از ابتدای ۲۰۱۱ تحویل مشتریان شد. چندین ماه بعد نیز نسخه استیشن آن با نام ۵۰۸SW و سال ۲۰۱۳ نیز نسخه استیشن هیبریدی آن با نام ۵۰۸RXH تولید شد.

اما ۵۰۸ در راه ایران، محصول ۲۰۱۴ است. پژو در اواخر ۲۰۱۴ اولین فیس‌لیفت ۵۰۸ را معرفی کرد؛ تولید این فیس‌لیفت از سپتامبر ۲۰۱۴ در فرانسه و سپس از ژانویه ۲۰۱۵ در چین آغاز شد. هدف پژو از این فیس‌لیفت یکسان‌سازی ظاهر ۵۰۸ با مدل‌های جدید دیگرش مانند ۱۰۸ و ۳۰۸ بود.

 

%postname%


مهم‌ترین ویژگی‌ 508 فیس‌لیفت در تغییر جلوپنجره و چراغ‌ها، استفاده از دی‌لایت و همچنین سپرها و رینگ‌های جدید خلاصه می‌شد. در این فیس‌لیفت اکثر جزئیات کابین دست‌نخورده باقی ماند و پژو فقط صفحه کیلومتر و بخش‌هایی از کنسول وسط آن را مجددا طراحی کرد.

از آنجایی که ۵۰۸ پرچمدار سدان‌های پژو بود، فرانسوی‌ها برای فیس‌لیفت آن سطح امکاناتش را بالاتر بردند؛ چیزهایی مثل مانیتور ۷ اینچی لمسی با امکان اتصال به اپلیکیشن‌های Peugeot Connect ، تهویه اتومات چهارگانه، سیستم صوتی JBL ، دوربین عقب و هشداردهنده نقطه کور ازجمله امکاناتی هستند که تاقبل از فیس‌لیفت ۲۰۱۵ در دسترس مشتریان پژو ۵۰۸ قرار نداشت.


رکورددار فروش خارجی پژو

مجموع فروش جهانی پژو ۵۰۸ در سال ۲۰۱۵ از مرز ۳۷۰ هزار دستگاه گذشت؛ پژو در آن سال با اعلام این خبر گفت بازار چین، که از ۲۰۱۳ پرفروش‌ترین بازار ۵۰۸ است، بیش از ۳۶% مجموع تولید ۵۰۸ را فروخته که تاکنون برای پژو سابقه نداشته است. به عبارت دیگر ۵۰۸ نخستین محصول پژوست که فروش خارجی‌اش بیشتر از فروش آن در خود کشور فرانسه بود.


۵۰۸ در ایران چه امکاناتی دارد؟

۵۰۸ قرار است با تیپ GT Line وارد بازار ایران شود. این تیپ ویژگی‌های زیر را به صورت استاندارد دارد:
 

 •     نقطه کور / دوربین عقب
 •     خروجی دوبل اگزوز / جلوپنجره کرومی
 •     سانروف برقی / ورود بدون کلید / استارت دکمه‌ای
 •     آینه تاشو برقی با گرمکن / آینه عقب الکتروکرومیک
 •     مانیتور ۷ اینچی لمسی / بلوتوث / ۸ اسپیکر / هدآپ رنگی
 •     سنسور باران / سنسور باد تایر / سنسور پارک جلو و عقب
 •     6 ایربگ / ترمز ضدقفل / توزیع نیروی ترمز / ترمز پارک
 •     کنترل پایداری / کنترل کشش / کمکی حرکت در شیب / کروز کنترل
 •     فرمان الکتروهیدرولیکی / روکش چرم فرمان / پدال شیفتر / تنظیم ۴ حالته فرمان
 •     چراغ‌های تمام LED جلو / دی‌لایت / اتولایت / چرخش چراغ در پیچ / مه‌شکن LED جلو
 •     تنظیم برقی صندلی‌ها با حافظه / تنظیم برقی گودی کمر / روکش چرم کلاسیک ناپا برای صندلی‌ها / گرمکن صندلی‌های جلو

ضعیف‌تر از همه!

بعد از فیس‌لیفت، پژو ۵۰۸ به دو پیشرانه جدید مجهز شد؛ یکی انجین بنزینی ۱٫۶ لیتری THP165 و دیگری انجین ۲٫۰ لیتری دیزلی BlueHDi180. صرف‌نظر از انجین‌های دیزلی، پژو ۴ انجین بنزینی هم برای ۵۰۸ درنظر گرفته است ولی از آنجایی که هم در نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودرو تهران (اسفند ۹۴) و هم در نمایشگاه مشهد، پژو ۵۰۸ با انجین ۱٫۶ لیتری در غرفه ایران خودرو به نمایش گذاشته شده بود، پس قطعا این فرانسوی دیفرانسیل جلو با همین پیشرانه راهی ایران می‌شود.

 

   %postname%

       %postname% 

 

پژو ۵۰۸ ؛ اولین وارداتی ایکاپ

در اواسط زمستان امسال و همزمان با شروع تولید پژو ۲۰۰۸ در ایران، ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) قصد واردات ۵۰۸ فیس‌لیفت را دارد. به دلیل قیمت بالایی که ۵۰۸ در ایران خواهد داشت، تولید آن برای ایکاپ، ریسک خطرناکی است و به همین دلیل ایکاپ قصد واردات آن را دارد تا استقبال مشتریان ایرانی را بسنجند.

چه قیمتی دارد؟

واردات پژو ۵۰۸ به بازار ایران آن هم در محدوده قیمتی سدان‌های نیمه‌لوکس، نشان‌دهنده اعتمادبه نفس بالای پژو نیست؛ نشانه زیرکی فرانسیو‌هاست! بعد از استقبال خوبی که از رنو تلیسمان شد و همچنین بعد از واردات دی‌اس ۵LS حالا پژو ۵۰۸ سومین لژیونر فرانسوی‌ها در ایران است. در بازار امارات ۵۰۸ حدود ۱۰۵ تا ۱۲۰ میلیون تومان قیمت دارد که یعنی در صورت واردات به احتمال زیاد در محدوده قیمتی ۱۹۰ میلیون تومان وارد بازار می‌شود. هنوز برای قضاوت در مورد موفقیت یا شکست پژو ۵۰۸ بسیار زود است پس همچنان باید منتظر آینده بمانیم.

منبع: وب‌سایت جی اس ام

ارسال نظر در این پست بسته شده است.
با خبر شدن از جدیدترین مطالب سایت کمیاب با عضویت در کانال تلگرام سایت کمیاب