freemal

قیمت آنلاین :

تـــازه های ایـــــــن موضـــــوع:

آموزش نحوه درست کردن کاپ کیک شکلاتی به شکل قلب

آموزش نحوه درست کردن کاپ کیک شکلاتی به شکل قلب

کاپ کیک قلب شکلاتی از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما آماده کرده ایم. کیک های فنجانی خود را به این روش برای مناسبت های مختلف تزیین کنید و از آن ها لذت ببرید! این کاپ کیک های شکلاتی زیبا و خوشمزه…

آموزش آشپزی : طرز تهیه چند سوپ که در زمستان حسابی گرمتان میکند!

آموزش آشپزی : طرز تهیه چند سوپ که در زمستان حسابی گرمتان میکند!

ماهنامه سرآشپز: در این روزهای سرد زمستانی، هیچ چیز به اندازه یک سوپ داغ و خوشمزه گرم تان نمی کند. در ادامه طرز تهیه سه نوع سوپ مقوی را به شما آموزش خواهیم داد.   آش نخود   مینا مدنی   مواد مورد نیاز:   پیاز (نگینی خردشده): ۲ عدد…

غذاهای ویژه شب کریسمس

کریسمس برای تمامی مسیحیان در سراسر جهان روز خاصی به شمار می رود. تعطیلات سال نوی میلادی نیز در کشورهای مختلف جهان به طرق مختلف جشن گرفته می شود و شاید اهمیت هیچ کدام از مراسم سال بیش از روز کریسمس و شب سال نوی میلادی نباشد.

هنوز هم همچون نوروز در کشور ما که برای مردم اهمیت فراوانی دارد و در هر نقطه ای به روش خاص آن بزرگ داشته می شود، در کشورهای دیگر هم وعده های خاصی از غذا در روز کریسمس و شب سال نوی میلادی آماده و سرو می شود.

میلاد حضرت مسیح و نزدیک شدن به سال ۲۰۱۷ میلادی، را به هموطنان مسیحی و تمام مسیحیان جهان، تبریک گفته و فهرستی از غذاهای بسیار رایجی را که کریسمس و در کشورهای مختلف جهان سرو می شود را با هم مرور خواهیم کرد. در این سفر خوشمزه و خوشرنگ با ما همراه باشید:

آلمانی ها عمدتا کیک های میوه ای که به «گلوهواین» معروف است را تهیه می کنند. این کیک سمبلی از کوهان شتر است که مرد خردمندی را برای دیدار با حضرت مسیح حمل می کند.

 

christmas-night-food

 بسیاری از مردم بلغارستان، پیش از کریسمس روزه می گیرند و سپس در روز کریسمس دلمه سبزیجات، سوپ و کیک میل می کنند.

 

christmas-night-food

 در فیجی، بسیاری از بومیان برای شام، برگ های موز پیچیده شده دور ماهی، دلمه مرغ و یا خوک که با «لووو» تهیه شده را سور می کنند. Lovo، یک نوع فِر زمینی به شمار می آید که با قرار دادن سنگ های سنگین همان طور که در شکل ملاحظه می کنید، درست می شود.

 

christmas-night-food

 شاید همه ما در مورد «پودینگ انجیر» شنیده باشیم. در انگلستان، واقعا آن را می خوردند. روی پودینگ خود را به اندکی الکل آغشته کرده و آن را آتش می زنند.

 

christmas-night-food

 


 ایتالیایی ها هم همچون سایر مردم جهان کریسمس را جشن می گیرند و غذایی به نام «جشن هفت ماهی» تهیه می کنند. در این غذا، انواع گوناگون غذاهای دریایی به کار گرفته شده که از جمله آنها می توان به کلاماری، کاد، کولی و صدف اشاره کرد.

 

christmas-night-food

 همچنین فرانسوی ها هم در روز کریسمس و در مراسم سنتی شان به نام Le Réveillon غذاهای دریایی سرو می کنند. از جمله این غذاها می توان به خرچنگ، صدف و جگر چرب اشاره کرد.

 

christmas-night-food

 در سوئد، در طول زمان کریسمس، پودینگ برنج یا Risgrynsgröt سرو می شود. در این وعده در وسط کاسه یک بادام پنهان می شود. این اعتقاد وجود دارد هر کسی آن بادام را پیدا کند، در سالی که در پیش روست، شانس بسیار خوبی خواهد داشت.

 

christmas-night-food

 در کاستاریکا، بومی های این کشور در هنگام کریسمس، عمدتا تاماله گوشت خوک میل می کنند. دستور پخت این غذا، نسل به نسل گشته تا به دست بومیان کنونی این سرزمین رسیده است.

 

christmas-night-food

 بومیان سرزمین اتیوپی هم نوعی خورش مرغ با نان تخت را برای کریسمس میل می کنند که به آن doro wat گفته می شود. همچون بسیاری دیگر از غذاهای این منطقه این غذا نیز با دست خورده می شود.

 

christmas-night-food

 در آفریقای جنوبی و در زمان کریسمس، تابستان است بنابراین بومی های این منطقه به سمت گریل های مخصوص آفریقایی به نام Braai هجوم می آوردند تا روی آن گوشت، بوقلمون و خوک را گریل کنند.

 

christmas-night-food

 


 در استرالیا هم در زمان کریسمس تابستان است و ساکنان این کشور نیز، با کباب کردن بوقلمون و گوشت، کریسمس را جشن می گیرند. همچنین در این زمان شاه میگو را هم همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، گریل می کنند. به نوع سنتی این نوع گریل کردن به اصطلاح shrimp on the barbie گفته می شود.

 

christmas-night-food

 


 مردم غنا هم پودینگ ذرت، خورش بامیه، برنج و توفو را در دوران کریسمس تهیه و سرو می کنند.

 

christmas-night-food

 


 به دلایل عدیده ای بسیاری از مردم آنتارکیتا دوران کریسمس را داخل کشتی ها سپری می کنند. در کنار گوشت پخته شده از کنسروهای سبزیجات منجمد هم استفاده می کنند.

 

christmas-night-food 

 


 

مسیحیان مصری سه روز قبل از کریسمس غذاهای گیاهی مصرف می کنند. غذای اصلی آنها در این زمان Kushari، ماکارونی، برنج و ظرف هایی محتوی عدس است که روی آن را ترشی سس گوجه فرنگی پوشانیده است.

 

christmas-night-food

 مسیحیان هندی هم کریسمس را با ظرف های سنتی بریانی یا کاری جشن می گیرند. بعد از پایان غذا نوعی پودینگ شیرین شیر به نام kheer نیز میل می کنند.

 

christmas-night-food 

 در شب تحویل سال نوی میلادی مردم فیلیپین، یک خوک را که درسته پخته شده و در دهان آن تکه های زرد رنگی از پنیر قرار گرفته را میل می کنند.

 

christmas-night-food

 در حدود ساعت ۶ بعدازظهر شب سال نوی میلای مردم ایسلند نشسته و به انتظار میل کردن حجم فراوانی از گوشت های پخته شده از جمله گوشت گوزن هستند.

 

christmas-night-food

 در آرژانتین، بومیان این سرزمین و برای شام، گوشت گوساله به همراه سس تُن میل می کنند که خود به آن Vitel Toné می گویند. همچنین بوقلمون، گوشت خوک و نان را هم در همین وعده سرو می کنند. برخی اوقات هم این غذاها را در حیاط پشتی خانه های شان و به صورت کباب تهیه می کنند.

 

christmas-night-food

 در فنلاند، مردم بر روی میزی دور هم می نشینند و کریسمس را که خود به آن Joulupöytä می گویند با خوردن غذاهایی چون گوشت خوک، نان، ماهی، سبزیجات و نوشیدنی جشن می گیرند.

 

christmas-night-food 

 مردم ساکن ایالات متحده آمریکا هم در طول این تعطیلات بیش از هر زمان دیگری ترکیب تخم مرغ و شیر را میل می کنند. این بیشترین زمان در طول سال است که مردم از این ترکیب استفاده می کنند.

 

christmas-night-food

 


 

چه باورتان بشود و چه نشود، مردم چین، در کریسمس با رفتن به «کی اِف سی» مرغ سوخاری می خورند.

 

christmas-night-food 

منبع: وب سایت روزیاتو

ارسال نظر در این پست بسته شده است.
با خبر شدن از جدیدترین مطالب سایت کمیاب با عضویت در کانال تلگرام سایت کمیاب