freemal

قیمت آنلاین :

تـــازه های ایـــــــن موضـــــوع:

زندگینامه "رابینسون کروزوئه" واقعی + عکس

زندگینامه “رابینسون کروزوئه” واقعی + عکس

دیوید گلاشین تاجر ۷۰ ساله سواحل شمال سیدنی پس از این که سرمایه زیادی در بازار سهام در سال ۱۹۸۷ از دست داد در سال ۱۹۹۳ برای اولین بار به جزیره ریستوریشن سفر کرد و در سال ۱۹۹۷۷ برای همیشه به آن جا نقل مکان کرده و زندگی شادی را…

گزارشی حیرت انگیز از تجارت عاج فیل

گزارشی حیرت انگیز از تجارت عاج فیل

زیبایی مجسمه های تولید شده از عاج فیل خیره‌کننده است اما این زیبایی، در زشتی دردناک کشتار غیرقانونی یک فیل ریشه دارد.   در شرایطی که تجارت غیر قانونی عاج سالانه ۳۰ هزار فیل را به زیر تیغ می‌فرستد چین به عنوان بزرگترین بازار مصرف عاج در جهان اعلام کرده…

اقدام عجیب و غریب شاهزاده صعودی!

وبسایت فرادید: یک شاهزاده سعودی ۸۰ پرنده شکاری را سوار هواپیما کرده که این اقدام در فضای مجازی خبرساز شده است.
 
به گزارش دیلی میل، شاید اصلا نتوان تصور کرد که یک شخص ۸۰ قوش را سوار یک هواپیما کند تا آن‌ها را به مکانی دیگر منتقل کند، مگر آنکه آن شخص یک شاهزاده سعودی باشد و بتواند کل هواپیما را اجاره کند!
 
در تصویری که به سرعت در فضای مجازی پخش شده، چندین قوش را مشاهده می‌کنیم که بر روی صندلی‌ها نشسته‌اند. نام کاربری که این عکس را منتشر کرده lensoo بوده و گفته که عکس را از یکی از دوستان کاپیتانش دریافت کرده است.
 

prince-ascending-acting-weird


این کاربر نوشته بود که ۸۰ قوش داخل هواپیما بودند که برای ممانعت از پرواز، بال‌های تمامشان را بسته بودند. گفته شده که این اتفاق در یکی از پروازهای "قطر ایروِیز" رخ داده اما این خبر هنوز تایید نشده است.
 
گفتنی است در فضای مجازی بر سر قوش (Hawk) یا شاهین (Falcon) بودن آن‌ها بحث‌های زیادی به راه افتاده است. انتقال شاهین در پروازهای انجام شده در کشورهای خاورمیانه اتفاقی رایج است. هواپیمایی قطر نیز به مسافران بخش اقتصادی خود اجازه حمل ۶ پرنده را می‌دهد و در ازای هر پرنده بین ۹۰ پوند تا ۵۰۰ پوند از مسافر دریافت می‌کند که قیمت نهایی بسته به مقصد دارد.
 
هواپیمایی اتحاد نیز امکان جابجایی پرنده‌ها در کابین اصلی را مهیا کرده و در وبسایت خود نوشته است: «به شرطی که تمامی اسناد مربوطه اخذ شده باشند، جابجایی پرندگان در کابین اصلی هواپیما منعی ندارد.» شاهین یکی از نمادهای امارات متحده عربی است که در مسافرت‌های هوایی حتی به آن‌ها گذرنامه‌ای جداگانه تعلق می‌گیرد تا با این کار از قاچاق این پرندگان جلوگیری شود.
 

prince-ascending-acting-weird
نرخ جابجایی پرندگان در وبسایت هواپیمایی قطر


برخی از کاربران با مشاهده آن تصویر شوکه شدند و در مقابل برخی نیز فقط خندیدند. مثلا یک کاربر نوشت: «احتمالا یکی از خانواده‌های سلطنتی کشورهای عربی تصمیم گرفتند به شکار بروند. اگر چندین بار پروازهای اتحاد یا امارات را سوار شوید، احتمالا یکی از این پرندگان را مشاهده خواهید کرد.» کاربر دیگر با تعجب نوشت: «آیا او [شاهزاده] نمی‌دانسته که پرنده‌ها خودشان می‌توانند پرواز کنند؟» 

ارسال نظر در این پست بسته شده است.
با خبر شدن از جدیدترین مطالب سایت کمیاب با عضویت در کانال تلگرام سایت کمیاب