freemal

قیمت آنلاین :

تـــازه های ایـــــــن موضـــــوع:

فتونیوز؛ تصاویر خبری ویژه روزهای اخیر

فتونیوز؛ تصاویر خبری ویژه روزهای اخیر

  تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. منبع : تابناک

جنجالی ترین تیتر خبری : ترور ترامپ

جنجالی ترین تیتر خبری : ترور ترامپ

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجله ایرلندی «ویلج» در شماره فوریه ۲۰۱۷ خود به موضوعاتی پرداخت که به خاطر آنها دونالد ترامپ را مستحق ترور شدن می‌ داند. به اعتقاد، هیئت تحریریه این مجله مشهور ایرلندی، رئیس‌ جمهور کنونی آمریکا یک فرد پارادوکسیکال، متکبر، مملو از نفرت، ضد محیط زیست، دروغگو، قلدر،…

خبر خوش دولت به مردم : یارانه اسفند ماه زودتر پرداخت میشود

%postname%

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه امشب۲۴ بهمن ماه در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی چهارمین سال سیاست های اقتصاد مقاومتی از برنامه تا اجرا پرداخت.

نوبخت در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه پیرامون سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: سیاست اقتصاد مقاومتی در قالب۱۲ برنامه، ۵۶ طرح و ۲۰۰ پروژه است لذا، برای هر برنامه رییس، اعضا و کار گروه مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه، برای این طرح ها منبع مالی مجزا از بودجه نداريم افزود : مقرر شده است پول های مربوط به پروژه ها با اولویت پرداخت شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه  با تاکید بر ارتقاء تولید ملی ادامه داد: واحد هایی داریم که ساخته شده و کامل هستند اما سرمایه در گردش ندارند و از سوی دیگر، واحد هایی هستند که فعالند اما با تمام ظرفیت فعالیت نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه،  واحد هایی هستند که در مراحل پایانی تکمیل کا ر خود قرار دارند  اظهار داشت: در سیاست اقتصاد مقاومتی طرحی تحت عنوان فعال سازی ۷ هزار و ۵۰۰  واحد داریم لذا برای این مهم نیاز به سرمایه در گردش داریم .

تاکنون ۱۴ هزار و۸۰۰ میلیارد تومان  تسهیلات به حدود۲۰ هزار واحد تولیدی پرداخت شده است

نوبخت با بیان اینکه، ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات باید به واحد های تولیدی داده شود گفت: تاکنون موفق شوديم۱۴ هزار و۸۰۰ میلیارد تومان به حدود۲۰ هزار واحد تولیدی تسهیلات پرداخت کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه، کل واحد ها ۹۰ هزار است که از این میزان۲۰ هزار واحد توانستند با تسهیلات فعال شوند افزود: باید بهره وری افزایش یابد.

امسال۲ هزار و۵۲۹ پروژه به ارزش حدود۱۹ هزار میلیارد به بخش غیر دولتی واگذار شد 

وی با تاکید بر مردمی کردن اقتصاد خاطرنشان کرد: امسال ۲ هزار و۵۲۹ پروژه که ارزش حدود۱۹ هزار میلیارد تومان دارد را به بخش غیر دولتی واگذار کرديم.

تراز تجاری در ده ماهه سال جاری مثبت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه، باید به هزاران طرح عمرانی ناتمام پول های مختصری بپردازیم گفت: تراز تجاری در ده ماهه سال جاری مثبت شد لذا، صادرات بیش از واردات شده است.

صادرات دانش بنیان شده است

نوبخت با اشاره به اینکه، صادرات دانش بنیان شده است عنوان کرد: در سایه اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی تولید را افزایش دادیم.

وی با اشاره به مقدمه سیاست اقتصاد مقاومتی گفت: در این مقدمه رهبر تصریح فرمودند که هدف افزایش تولید و رشد اقتصادی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه، ۵ رویکرد از سوی مقام معظم رهبری در ۲۴ سیاست منفک و مصرح شده است ادامه داد: طبق سیاست های اقتصاد مقاومتی باید درون زا باشیم و از ظرفیت های داخلی کشور استفاده کنیم.

ارسال نظر در این پست بسته شده است.
با خبر شدن از جدیدترین مطالب سایت کمیاب با عضویت در کانال تلگرام سایت کمیاب