freemal

قیمت آنلاین :

تـــازه های ایـــــــن موضـــــوع:

فتونیوز؛ تصاویر خبری ویژه روزهای اخیر

فتونیوز؛ تصاویر خبری ویژه روزهای اخیر

  تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. منبع : تابناک

جنجالی ترین تیتر خبری : ترور ترامپ

جنجالی ترین تیتر خبری : ترور ترامپ

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجله ایرلندی «ویلج» در شماره فوریه ۲۰۱۷ خود به موضوعاتی پرداخت که به خاطر آنها دونالد ترامپ را مستحق ترور شدن می‌ داند. به اعتقاد، هیئت تحریریه این مجله مشهور ایرلندی، رئیس‌ جمهور کنونی آمریکا یک فرد پارادوکسیکال، متکبر، مملو از نفرت، ضد محیط زیست، دروغگو، قلدر،…

وزیر بهداشت : خط تولید داروی ضد آلزایمر راه اندازی خواهد شد

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در حاشیه مراسم رونمایی از داروی گیاهی ملیتروپیک برای کنترل‌ آلزایمر و کاهش علائم تحریک‌پذیر که در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز کشور در زمینه تولید داروهای گیاهی توفیقات خوبی دست پیدا کرده است و در حال حاضر ۹۰ درصد اشکال دارویی در داخل کشور تولید می‌شود.

minister-health-alzheimer-drug-production-line-launched

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: من انتظار دارم که تولید داروهای ساخت داخل کیفیت‌شان ارتقا پیدا کند و این خط تولید یک کار نویی است زیرا داروهای گیاهی از مواد طبیعی به دست می‌آید و نسبت به داروهای شیمیایی از عوارض بسیار کمتر برخوردار است.

 

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: طب سنتی میراث گران‌بهای کشورمان است و من از این حوزه انتظار دارم که کار و تحقیقات بیشتری در زمینه داروهای گیاهی انجام دهد.

 

وی عنوان کرد: طب سنتی و گیاهان دارویی در کشور از سابقه ۱۵۰ ساله برخوردار بوده و متأسفانه دچار کم توجهی و غفلت در این حوزه شده و من از افرادی که به دانش نوین این حوزه آشنایی دارند انتظار دارم که کارهای بیشتری در این حوزه و در زمینه داروهای گیاهی و طب سنتی انجام دهند.

 

قاضی‌زاده هاشمی تأکید کرد:‌ طب سنتی مورد اقبال مردم کشورمان است و با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی آشناییت دارد و کار کردن در این حوزه سبب کارآفرینی و ایجاد ثروت خواهد شد.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: دولت و سازمان غذا و دارو از طب سنتی و داروهای گیاهی حمایت ویژه‌ای می‌کند و این طب آمیخته با باورهای دینی، ملی و فرهنگ مردم کشورمان است و من امیدوارم کارهای بیشتری در این زمینه و تولید داروهای گیاهی در کشور صورت بگیرد.
 

وی تصریح کرد:‌ فرصت‌های خوبی برای تحقیقات وجود دارد و ما در وزارت بهداشت سهم خودمان را در حوزه سلامت به خوبی ایفا می‌کنیم تا با تولید بیشتر گیاهان دارویی زمینه استقلال بیشتر کشور فراهم شود و من امیدوارم که در عمل اتفاقات خوبی بیفتد.

 

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: سازمان غذا و دارو که کارش صدور مجوز برای داروهای مختلف است نمی‌تواند بازار دارو برای شرکت‌های مختلف ایجاد کند و به نظر من شرکت‌های داروساز با ارتقای سطح کیفیت تولیدات خود می‌توانند بازارهای داخلی و حتی بین‌المللی را کسب کنند.

 

وی گفت: با ارتقای سطح کیفیت تولیدات متخصصان به طور کامل نسبت به داروهای گیاهی اعتماد می‌کنند و همین مسئله می‌تواند بازارهای کشور را برای این نوع شرکت‌ها افزایش دهد.

 

وزیر بهداشت اظهار داشت:‌ جهاد دانشگاهی در بخش فناوری کارهای خوبی را انجام داده و ما انتظار داریم که در علوم پایه و بالینی جهاد وارد شود و به ارائه تحقیقات بیشتری بپردازد.

 

قاضی‌زاده هاشمی عنوان کرد‌: ‌جهاد دانشگاهی با داشتن شعبات بسیار در کشور باید همت کرده تا دانشکده طب سنتی را زودتر تأسیس و راه‌اندازی کند.

 

وی گفت: ‌باید تحقیقات بیشتری در زمینه گیاهان دارویی صورت بگیرد تا جلوی برخی از سودجویی‌ها گرفته شود.

 

وزیر بهداشت ادامه داد: جهاددانشگاهی در بخش فناوری کارهای خوبی را انجام داده است و من انتظار دارم که در علوم پایه و بالینی جهاد وارد شود و به کارهای تحقیقاتی بیشتری بپردازد.

 

هاشمی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی با داشتن شعبات بیسیاری در کشور باید همت کند تا دانشکده طب سنتی را زودتر تاسیس کند، افزود: باید تحقیقات بیشتری در زمینه گیاهان دارویی صورت بگیرد تا جلوی برخی از سودجویی ها گرفته شود.

ارسال نظر در این پست بسته شده است.
با خبر شدن از جدیدترین مطالب سایت کمیاب با عضویت در کانال تلگرام سایت کمیاب