freemal

قیمت آنلاین :

تـــازه های ایـــــــن موضـــــوع:

نکات جالب و آموزنده درباره امام موسی کاظم(ع) که تاکنون نمیدانستید

نکات جالب و آموزنده درباره امام موسی کاظم(ع) که تاکنون نمیدانستید

دانستنی هایی راجع به زندگی امام موسی کاظم   چگونه امام موسی کاظم (ع) که همیشه در زندان بودند، این همه فرزند داشتند؟ چرا هیچ یک از دختران ایشان ازدواج نکردند؟ آیا می‌توان گفت: بین این همه سادات کفوی برای آنها نبود؟   پیش از پاسخ، باید به چند نکته…

نگاهی گذرا بر زندگینامه امام جعفر صادق (ع)

نگاهی گذرا بر زندگینامه امام جعفر صادق (ع)

زندگینامه امام جعفر صادق   نام: جعفر (به معنى نهر جارى پرفایده) كنیه: ابو عبداللّه لقب: صادق پدر: حضرت محمد بن على (ع) مادر: معروف به ام فروه، دختر قاسم بن محمد بن ابى بكر تاریخ ولادت: یكشنبه ۱۷ ربیع الاول ، سال ۸۳ هجرى مكان ولادت: مدینه مدت عمر مبارک : ۶۵ سال علت شهادت: مسمومیت…

نیت نماز قضای والدین باید چه باشد؟!

what-should-good-parents-judicial-prayer

نماز والدین

 

نیت نماز قضای والدین این گونه است که قصد کنید به نیابت از طرف والدین خود، نماز قضا بخوانید و در هر نمازی که می خوانید، قصد کنید به نیابت ایشان نماز را قضا می کنید.


نماز والدین مرحوم خود را با چه نیتی قضا کنم؟
باید هنگام خواندن نماز قضای میت، در نیّت خود میّت را معیّن نمود و همینکه نیّت شود که از طرف کسى نماز مىی خواند که براى او اجیر شده‌، کفایت می کند.

لذا نیت نماز قضای والدین این گونه است که قصد کنید به نیابت از طرف والدین خود، نماز قضا بخوانید و در هر نمازی که می خوانید، قصد کنید به نیابت ایشان نماز را قضا می کنید و همچنین اگر به این قصد که آنچه بر عهده والدین شما بوده، شما از طرف او انجام دهید،نیز صحیح است.

پی نوشت: 
توضیح المسائل مراجع، ج۱، م ۱۵۳۶ و ۱۵۳۷

منبع : بیتوته

ارسال نظر در این پست بسته شده است.
با خبر شدن از جدیدترین مطالب سایت کمیاب با عضویت در کانال تلگرام سایت کمیاب