freemal

قیمت آنلاین :

تـــازه های ایـــــــن موضـــــوع:

با سردترین منطقه سیبری به نام "ورخویانسک" آشنا شوید

با سردترین منطقه سیبری به نام “ورخویانسک” آشنا شوید

در منطقه یاکوتیای سیبری، بیش از صد کیلومتری داخل دایره قطب شمال، شهر کوچکی به نام ورخویانسک قرار دارد. دمای زمستان در اینجا به منفی ۵۰ درجه سانتیگراد می رسد و آن قدر سرد است که هیچکس نمی تواند بیش از ۱۵ دقیقه بیرون از خانه بماند. تنها راه محافظت…

یکی از خطرناکترین مقاصد گردشگری دنیا

یکی از خطرناکترین مقاصد گردشگری دنیا

در شرقی‌ترین قسمت قاره سیاه و در نزدیکی شاخ آفریقا، یکی از گرم ترین و خشن ترین نقاط جهان  قرار گرفته است. معادن گوگرد اتیوپی علاوه بر صحنه‌های زیبایی که خلق کرده‌‌اند، از نامهربان‌ترین مناطق کره خاکی نیز هستند.   معادن گوگرد اتیوپی در ۶۰۰ کیلومتری شما آدیس آبابا قرار…

عجیب و غریب ترین غارهای گردشگری دنیا

برترین ها: شهر ناتینگهام در ناتینگهمشایر در انگلستان در سراسر یک برآمدگی ماسه سنگی که تپه های ملایم شمال رودخانه ترنت را شکل داده اند، کشیده شده است. این صخره ماسه سنگی حدود ۲۳۰۰ میلیون سال پیش شکل گرفته است و استحکام زیادی دارد و در عین حال به اندازه کافی نرم هست که بتوان با قلم و کلنگ روی آن کار کرد. این کیفیت دوگانه عجیب قدرت و نرمی به سنگ اجازه می دهد به آسانی حفاری شود و هنوز هم در گستره های پشتیبانی نشده ایمن بماند.

 

اولین ساکنان ناتینگهام از این ویژگی خاص استفاده کردند. آن ها فهمیدند که آسانتر و ارزانتر خواهد بود که فضای سکونت خود را با حفاری در پای این صخره های ماسه سنگی ایجاد کنند تا اینکه خانه هایشان را روی زمین بسازند. هیچ یک از این غارهای اولیه امروزه وجود ندارند.


آن ها توسط فرسایش آب و هوا از هم پاشیده اند. اما هنوز هم صدها غار زیر شهر مدرن ناتینگهام وجود دارد. اعتقاد بر این است که قدیمی ترین این غارها در قرن دوازدهم ایجاد شده اند و تعداد کمی از آن ها بعد از سال ۱۸۵۰ به وجود امده اند. این غارها به عنوان خانه، سرداب و محل کار توسط ساکنان مختلف شهر استفاده می شدند. شمع سازان، نانواها و آهنگران آن ها را دوست داشتند زیرا می توانستند به راحتی آتش روشن کنند بدون اینکه مجبور باشند نگران آن باشند و هرشب خاموش کنند. قصابان و ماهی فروشان هم به دلیل هوای سرد و نبودن مگس به این غارها علاقه داشتند.

 

در طول انقلاب صنعتی، شمار زیادی از مردم در جستجوی کار به ناتینگهام آمدند و صاحبخانه ها شروع به اسکان خانواده ها در غارها، گاهی با شرایط بسیار بد کردند. همه خانواده ها در یک اتاق می خوابیدند و غذا می خوردند. بهداشت ضعیف بود و غارها زمینه شیوع وبا، سل و آبله شدند. این یکی از بدترین دوره های تاریخ ناتینگهام بود. در سال ۱۸۴۵ اجاره غارها و زیرزمین ها برای استفاده غیرقانونی شد اما در عمل به طور کامل ریشه کن نشد. مردم هنوز تا اوایل قرن بیستم در آن ها زندگی می کردند. در طول جنگ جهانی دوم، غارها پناهگاهی برای حملات هوایی شدند. تعداد انگشت شماری از غارها هنوز استفاده می شوند.

 

world-most-exotic-tourist-caves

 world-most-exotic-tourist-caves

 

world-most-exotic-tourist-caves 

 

world-most-exotic-tourist-caves 

 

world-most-exotic-tourist-caves

ارسال نظر در این پست بسته شده است.
با خبر شدن از جدیدترین مطالب سایت کمیاب با عضویت در کانال تلگرام سایت کمیاب